Navijači na Maksimiru u 26. minuti ustali zbog obljetnice Oluje, Boysi razvili poruku

Simbolično su Bad Blue Boysi u 26. minuti pozdravili 26. obljetnicu ‘Oluje’ kojom je oslobođen veliki dio okupiranog područja Hrvatske devedesetih godina, a cijeli stadion je zapljeskao poruci

Hrvatska gardo, pobjedu slutim, umjesto plača pjevamo pjesmu, poruka je Bad Blue Boysa ususret 26. obljetnici vojno-redarstvene akcije Oluja koja je zapravo bila početak kraja Domovinskog rata.

”Hrvatska gardo, pobjedu slutim, umjesto plača pjevamo pjesmu…”, pisalo je na poruci.

Riječ je o stihovima iz pjesme ratnih 90-ih ”Kreni gardo”, koju je otpjevao Ivo Fabijan.

Navijači Dinama su i prije utakmice najavili da će obilježiti obljetnicu Oluje te su tražili od ostalih navijača da ustanu i zaplješću.

“U 26. minuti pozivamo sve tribine da ustanu i pljeskom obilježe početak pobjedničke akcije Oluja i time čestitaju Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja”, bila je poruka Bad Blue Boysa, koji su pozvali i sve one koji dolaze na maksimirski sjever da ponesu hrvatske zastave.

Na utakmici na Maksimiru navijači Dinama pripremili su i poruku za poljske navijače koji su nakon nereda ispraćeni iz Hrvatske. “Welcome 2 Dubrava”, pisalo je na zastavi preko udarnog transparenta.

2 2

Na Maksimiru se okupilo 4597 gledatelja, prema službenom izvještaju.

- Reklama-

Najnovije vijesti:

Thierry Henry biranim riječima nahvalio Luku Modrića: “Klasa nikada ne stari”

Luka Modrić još je jednom pokazao zašto ga mnogi smatraju jednim od najvećih veznih igrača u povijesti nogometa. Kapetan...

Vrijeme:

Zagreb
vedro
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
38%
1.9m/s
0%
Ned
36 °
Pon
38 °
Uto
38 °
Sri
37 °
Čet
30 °

Tečajna lista:

EUR - Zemlje članice euro
USD
0.8777
GBP
1.1587
CHF
1.0842
CNY
0.1291
HUF
0.0028
- Reklama-

Pročitajte još: