Spustili rampu antivakseru: Đoković ne može u Ameriku jer se nije cijepio protiv korone

NOVAK ĐOKOVIĆ ne smije ući u SAD jer nije cijepljen protiv koronavirusa, što znači da se neće smjeti natjecati na US Openu, objavio je senator Floride Rick Scott.

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković službeno se povukao iz ždrijeba za turnir u Indian Wellsu, objavili su organizatori u nedjelju.

Srpski tenisač, jedan od najistaknutijih sportaša koji nije cijepljen protiv virusa, podnio je zahtjev američkoj vladi prošlog mjeseca za posebno dopuštenje da igra na ATP Masters događajima u Indian Wellsu i Miamiju.

“Prvi tenisač svijeta Novak Đoković povukao se s BNP Paribas Opena 2023. Njegovim povlačenjem Nikoloz Basilashvili kreće na teren”, rekli su organizatori u priopćenju objavljenom kasno u nedjelju.

SAD trenutačno zabranjuje ulazak necijepljenim strancima u zemlju, a očekuje se da će ta politika biti ukinuta kada vlada prekine proglašenje izvanrednog stanja u slučaju Covida-19 11. svibnja.

Đoković se nije natjecao na dva uzastopna ATP Masters turnira u Indian Wellsu i Miamiju, poznatima kao “Sunshine Double”, od 2019. godine.

Prošlog petka senatori Floride Rick Scott i Marco Rubio napisali su pismo američkom predsjedniku Joeu Bidenu pozivajući ga da odobri zahtjev za izuzeće Đokoviću.

Direktor turnira u Indian Wellsu Tommy Haas, Teniski savez Sjedinjenih Država i US Open bili su među onima koji su se također nadali da će 22-strukom Grand Slam pobjedniku biti dopušten ulazak.

- Reklama-

Najnovije vijesti:

Thierry Henry biranim riječima nahvalio Luku Modrića: “Klasa nikada ne stari”

Luka Modrić još je jednom pokazao zašto ga mnogi smatraju jednim od najvećih veznih igrača u povijesti nogometa. Kapetan...

Vrijeme:

Zagreb
vedro
37.2 ° C
37.2 °
37.2 °
33%
2.5m/s
0%
Ned
37 °
Pon
38 °
Uto
38 °
Sri
37 °
Čet
30 °

Tečajna lista:

EUR - Zemlje članice euro
USD
0.8777
GBP
1.1587
CHF
1.0842
CNY
0.1291
HUF
0.0028
- Reklama-

Pročitajte još: