FIFA: Livaković je kandidat za najboljeg golmana svijeta

Njegovih 11 obrana najbolji je golmanski učinak na SP-u još od 2014. godine, a postao je i junak nacije u raspucavanju jedanaesteraca", piše Fifa o Livakoviću kao potencijalnom kandidatu za nagradu

Pročitajte još:

Emiliano Martinez, Bono pa Dominik Livaković. To je bio poredak najboljih golmana Svjetskog prvenstva u izboru za Zlatnu rukavicu.

Vratar Dinama iza sebe ima sjajan turnir u kojem je upisao najveći broj obrana od svih golmana – 25. Uz Livakovića, FIFA je kandidirala Alissona, Bona, Emiliana Martineza, Mikea Maignana, Manuela Neuera i Thibauta Courtoisa.

“Livaković je pružio najbolju partiju od svih vratara u Kataru u četvrtfinalnoj utakmici protiv Brazila. Njegovih 11 obrana najviše je u jednoj utakmici još od 2014. godine. Bio je junak svoje zemlje u raspucavanju jedanaesteraca nakon kojih je Hrvatska izbacila peterostruke prvake svijeta.

Livaković je zaslužio pohvale i zbog svoje smirenosti u najtežim situacijama. Sjajan je bio i u Dinamu, s kojim je osvojio naslov prvaka Hrvatske petu sezonu zaredom”, stoji na službenoj stranici FIFA-e.

Fifin The Best održat će se 27. veljače iduće godine, a u konkurenciji golmana aktualni je pobjednik Chelseajev Edouard Mendy.

- Reklama-

Najnovije vijesti:

Thierry Henry biranim riječima nahvalio Luku Modrića: “Klasa nikada ne stari”

Luka Modrić još je jednom pokazao zašto ga mnogi smatraju jednim od najvećih veznih igrača u povijesti nogometa. Kapetan...

Vrijeme:

Zagreb
vedro
32.7 ° C
32.7 °
32.7 °
54%
1.9m/s
3%
Pon
36 °
Uto
37 °
Sri
35 °
Čet
27 °
Pet
30 °

Tečajna lista:

EUR - Zemlje članice euro
USD
0.8766
GBP
1.1590
CHF
1.0839
CNY
0.1289
HUF
0.0028
- Reklama-

Pročitajte još:

Popularno: