16.2 C
Petak, 26 travnja, 2024

Prizor koji smo čekali 16 mjeseci: Portugalci utrpali Mađarima tri gola u osam minuta pred 65.000 gledatelja

Nevjerojatno se držala borbena Mađarska pred punim stadionom Puškaš Arene koji prima 67 tisuća navijača, ali na kraju je uvjerljivo izgubila od Portugala 3-0 u prvoj utakmici skupine F Europskog prvenstva.

Pogotke su za Portugalce postigli Raphael Guereiro (84) i Cristiano Ronaldo (87-pen, 90+2). Ronaldu je to rekordni jedanaesti pogodak na europskim prvenstvima čime je postao najbolji strijelac kontinentalnih smotri u povijesti.

Favorizirani branitelj naslova krenuo je silovito, ali realizacija je štekala. Diogo Jota je malo bio neprecizan, malo škrt, a Cristiano Ronaldo samo neprecizan. Promašio je pretkraj prvog poluvremena najbolji strijelac svih vremena zicera s peterca, kakve inače zabija u snu.

Mađari su se ohrabrili u drugom dijelu pa čak i zapucali. Uspješno su odolijevali napadima Portugala, koji su se doduše smanjili u nastavku utakmice.

Naši sjeverni susjedi imali su ‘bod u džepu’ sve do 84. kada je Guerreiro prvi prvu na odbijancu u šesnaestercu i zabio za vodstvo, a za kraj priče se pobrinuo Ronaldo zabivši u 87. iz penala te u sudačkoj nadoknadi.