9.1 C
Zagreb
Četvrtak, 25 travnja, 2024

Brazilci se poigrali s ‘famoznom’ srpskom reprezentacijom, ali se ozlijedio Neymar

Uz sjajnu igru u drugom poluvremenu nogometaši Brazila svladali su Srbiju 2-0 (0-0) u utakmici prvog kola skupine G svjetskog prvenstva kojem je domaćin Katar. Tijekom gotovo cijele utakmice Brazil je dominirao i napadao, no u prvom poluvremenu ti su brazilski naleti bili mahom sramežljivi i ne odveć opasni po Srbiju koja se uspješno branila.

Brazil je agresivnost pojačao u drugom poluvremenu te je bio sve opasniji po srpsku obranu i golmana. U 60. minuti Alex Sandro je gromovito pogodio vratnicu, a dvije minute kasnije Brazil je poveo. Vinicius je pucao, srpski golman Milinković-Savić odbio, ali samo do Richarlisona koji je jednostavno pogodio za vodstvo svoje reprezentacije.

Potom se igra potpuno rasplamsala jer je Srbija krenula po izjednačenje i bivala je sve opasnija po brazilskog golmana Alissona. No, na još je ljepši način Richarlison zabljesnuo u 74. minuti kada je volejom, u padu, maestralno zabio za 2-0. Razigrani Brazilci do kraja su pogodili prečku (Casemiro) i imali još nekoliko prilika, ali se rezultat više nije mijenjao.

Bila je ovo posljednja utakmica prvog kola natjecanja po skupinama. Ranije je u ovoj skupini G Švicarska bila bolja od Kameruna s 1-0 pa su na vrhu ljestvice Brazil i Švicarska s po tri boda, dok Srbija i Kamerun imaju nula. U drugom kolu, u ponedjeljak 28. studenoga, igraju Kamerun – Srbija i Brazil – Švicarska.