15.9 C
Nedjelja, 5 svibnja, 2024

Svjetski mediji reagirali na Perišićevu golčinu: Oglasio se i njegov Tottenham

Hrvatska se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru boljim izvođenjem jedanaesteraca od Japana. Nakon 120 minuta bilo je 1:1, a u penalima je junak bio Dominik Livaković, koji je čak triput zaustavio udarce Japanaca. Pogodak za Hrvatsku u regularnom dijelu utakmice zabio je Ivan Perišić, a za Japance Daizen Maeda.

Hrvatska reprezentacija će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv boljeg iz ogleda Brazila i Južne Koreje, koji igraju večeras od 20 sati. Brazil je veliki favorit u toj utakmici, a još i prije prvenstva bio je glavni favorit za osvajanje turnira.

Maeda je zabio, on nam je zadavao probleme i brige s brojnim oduzetim loptama i ubačajima s leđa. Rekli smo da su Japanci poput robota, brzo, bez ekspresija na licu, samo trče kao navijeni.

Sjajno se snašao nakon jednog ubačaja Japana, suci su provjerili putem VAR-a je li bilo zaleđa i pogodak je priznat.

Međutim u 55. minuti ukazao se Ivan Perišić. Nakon ubačaja Dejana Lovren maestralno je zabio glavom i izazvao brojne reakcije svjetskih medija. A oglasio se i njegov Tottenham.