16.5 C
Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Tradicija se nastavlja: Modrić je u 119. minuti krenuo van. Poslušajte reakciju krcatog kultnog De Kuipa

Ovo više na nijednom stadionu u svijetu nije strano. Hrvatska je u finalu Lige nacija, Nizozemce su Vatreni pobijedili 4:2, a kapetan Vatrenih Luka Modrić izašao je u 119. minuti. I onda su krenule ovacije De Kuipa. Zasluženo!

To mu je bila čak 65. utakmica iscrpljujuće sezone tijekom koje je osim za Real igrao i maksimalan broj mečeva za Hrvatsku na SP-u. No živahni starčić svjetskog nogometa igrao je kao da mu je deset godina manje te izgledao potpuno svježe. Štoviše, najbolji je bio u produžecima. Tada je prvo namjestio Bruni Petkoviću gol za 3:2, a onda uvjerljivo iz penala zabio za konačan rezultat.

Zlatko Dalić ga je zamijenio u 119. minuti. Kada je bilo jasno tko izlazi iz igre, cijeli De Kuip ustao je uz pljesak i ovacije pozdraviti hrvatskog maestra. Nizozemski nogometni hram tresao se od slavlja Luke Modrića. Nisu mu se klanjali samo brojni hrvatski nego i nizozemski navijači. Modriću je prišao i Ronald Koeman. Nizozemski izbornik i jedan od najboljih i najtrofejnijih nogometaša u povijesti te zemlje također se poklonio hrvatskom maestru.