20.4 C
Petak, 29 ožujka, 2024

Vatreni, hvala vam! Hrvatska je osvojila novu svjetsku broncu

Slavite i skačite, treća medalja je u vitrinama, Hrvatska je brončana! U teškoj i čvrstoj utakmici, Vatreni su pobijedili Maroko 2-1 golovima Gvardiola i Oršića.

Hrvatska (4-2-3-1): Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Modrić, Kovačić – Majer, Kramarić, Oršić – Livaja

Maroko (4-3-3): Bounou – Hakimi, Dari, El-Yamiq, Attyat-Allah – Khannouss, Amrabat, Sabiri – Ziyech, En Nesyri, Boufal

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je danas treće mjesto na Svjetskom prvenstvu nakon što je u Dohi porazila Maroko s 2-1 (2-1). Za Hrvatsku su zabijali Joško Gvardiol (7) i Mislav Oršić (42), a za Maroko Achraf Dari (9). Vatreni su kreirali jedan od najvećih hrvatskih sportskih uspjeha ikad.

Hrvatska je povela udarcem glavom Joška Gvardiola nakon uigrane akcije i dodavanja također glavom Ivana Perišića u 7. minuti. Marokanci su izjednačili samo dvije minute kasnije, kada je nakon slobodnog udarca potpuno sam ostao stoper Achraf Dari (9), koji je glavom poslao loptu u mrežu. U 42. minuti Vatreni opet vode nakon dodavanja Marka Livaje i preciznog lob-udarca s vrha kaznenog prostora Mislava Oršića.

Hrvatskoj je ovo druga svjetska bronca, a prvu su osvojili 1998. godine.

U velikom finalu u nedjelju u 16 sati igraju Argentina i Francuska.

Povijesna odluka za Dinamo: Zajec je predsjednik Dinama! Skender dopredsjednik, izabran IO

Velimir Zajec novi je predsjednik Dinama! Na Skupštini je prisustvovalo 52. člana, osam iz liste 35 nije se pojavilo. Za...