3.9 C
Subota, 20 travnja, 2024

Vatreni remizirali u rovovskoj bitki u Al-Khoru: Vatreni su odigrali bez golova prvi put nakon 2006

KRAJ UTAKMICE!

Ništa nije išlo prema našim očekivanjima, Hrvatska je odigrala utakmicu za zaborav i uzela tek bod protiv Maroka. Naš prvi remi bez golova nakon 2006. godine i utakmice protiv Japana.

90+3′
Apsolutno ništa nismo napravili u nadoknadi. Igra se jako sporo, bez aspiracije da jurnemo u napad.

90′
Još šest minuta sudačke nadoknade i nade da možemo do pobjede.

88′
Od noge do noge, polako naši igraju kao da je tek početak utakmice, a ne završnica u kojoj love pobjedu. Fali nam energije i intenziteta, danas to nije izgledalo dobro. Oršić je ušao umjesto Perišića.

83′
Ulazimo u završnicu utakmice. Ništa nam nisu donijeli ni Livaja ni Majer. I dalje imamo posjed, ali to imamo cijelu utakmicu. Fali nam netko tko će pojačati ritam naše igre, dodati energije i kreacije.

81′
Dvostruka promjena u Maroku. Izašli su En-Nesryi i Ounahi, ušli Sabiri i Hamdallah

79′
Treću promjenu napravio je Zlatko Dalić. Lovro Majer ušao je umjesto Kovačića.

78′
Prvi žuti karton na utakmici. Amrabat je sapleo Modrića koji je već bio ispred njega. Udario ga je u lijevi gležanj i zaradio žuti. Nije se bunio.

77′
Službene informacije kažu kako je danas 59 tisuća navijača na Al Bayt stadionu, ali dojam je drugačiji. Tribine se baš i ne čine tako ispunjenima.

76′
Zacarinili smo posjedom, Marokanci su se skroz povukli, ali fali nam igrača u završnici. Kombiniramo s jedne na drugu stranu, nedostaju nam prodori po krilnim pozicijama. Ivan Perišić potpuno je odsječen.

75′
Sjajnu utakmicu igra Dejan Lovren. Na svakoj je lopti, svaki duel osvaja bez problema, bio zračni ili jedan na jedan. To je onaj Dejan iz Rusije, gdje je odigrao fenomenalan turnir.

72′
Marokanci su skoro sami sebi zabili. Modrić je ubacio iz slobodnjaka s desne strane, En-Nesryi je izbio loptu koja je završila malo preko gola.

70′
Andrej Kramarić odradio je svoje, Marko Livaja ulazi u igru!

65′ – Hakimi moćno iz slobodnjaka s 19 metara po sredini, boksa to Livaković, Strašan Hakimijev udarac.

63′ – Slobodnjak Maroka.

62′- Marokanci prijete iz kontre, ali Livaković je srećom siguran i spreman.

60′ – Joško Gvardiol je najbolje ocjenjen igrač trenutno po SofaScoreu – 7.5.

57′ – Jo Lukita, loše dodavanje.

53′ – Jaoooo Dejoooo, Dejoooo majstore… Ubačena lopta na peterac, Gvardiolu, bio je tu i Pašalić, a do lopte na 4 metra je došao Lovren i slabo tukao. Poskliznuo se na kraju.

52′ – Jao, pa zabijte više….

50′ – Livaković brani veliku šansu.

47′ – Naši nogometaši kreću naprijed.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme. Hrvati kreću s centra naprijed. 4-1-2-3 je naša formaciji. Iliti ga 4-3-3.

46′ – Pašalić ulazi, Vlašić izlazi vjerojatno zbog ozljede.

47′ – Gotovo je prvo poluvrijeme. Sad je Maroko na istom broju pokušaja kao i naši, na 4, ali Vatreni su imali i jedan u okvir gola i to je bila najbolja šansa na utakmici. Uf, možemo malo odahnuti. Marokanci su nabrijani i igraju odlično. 0-0 na poluvremenu, šahovska partija. Vidi se odličan skauting oba stručna stožera. Nismo bili gusti da iskoristimo njihove greške. Nadamo se boljim vijestima u nastavku.

47′ – Lukaaaaaa preeeeko gooooola… Jaoooo. Luka je tukao iz prve s nekih 16 metara iznad gola.

45′ – KAKVA PRILIKA: Sosa je s lijeve strane ubacio u peterac Vlašiću kojem je Bounou skinuo udarac. Najbolja prilika na utakmici. Šteta, nadamo se da nam se neće to vratiti. Pitanje je i je li Hrvatska oštečena? Tražili su naši penal.

43′ – Spreman je Niksi za ulazak, odnosno povratak.

42′ – Nikola Vlašić izlazi iz igre. Može li nastaviti dalje? Prilazi mu Pašalić.

40′ – 4 udarca na gol Maroka, Hrvatska ih ima 1 uz 52% loptu u svojim nogama.

37′ – Fantastična lopta Marcela sad, juri Nikola Vlašić, ali okrenuo se u dodavanju i dvojica ga stižu i ništa, ništa, ništa… Napucana lopta s desna po travnjaku. Ali, najbolji potez u našoj reprezentaciji dosad je došao od strane Marcela Brozovića koji je okrenuo jednog i promijenio stranu prema desno.

34′ – Maroko nakon dugo vremena probio na svoju polovicu, ali odmah dolaze do šesnaesterca.

31′ – Sosi nije lako, sad je izgubio loptu jer su dvojica bila na njemu, ali na svu sreću na kratko. Odmah napad Hrvatske, idemo, ali Vlašić se stiže for loptu.

28′ – Maroko je kompaktan. Jako ih je teško nadigrati, pokretljivi su u svim linijama i agresivni na izlasku naših.

25′ – “Joško, samo mi reci prije”, pročitali smo s usana Dejanu Lovrenu, koji je u opasnoj situaciji, ubacivanju lopte iza leđa našima ostao i blokirao pokušaj pet metara u lijevo skroz, u korner liniju.

24 – Sosa se bori kao lav na toj desnoj strani. Lopta je vani, naš napad.

22′ – Mini pritisak naših. Ide lopta s lijeve na desnu stranu, plete se mreža i onda gubi lopta.

21′ – Ziyech je uzeo za sebe slobodnjak i pogodio živi zid. Hvala majstore, samo ti soliraj i budi šerif.

19′ – Opasno. Slobodnjak s nekih 17 metara za Maroko.

17′ – KAKVA ŠANSA, VELIKA UDALJENOST I ŠUT PERIJE: Marokanski vratar izašao je daleko ispred gola, a Perišić je tukao i blizu je to bilo. Stadion se dignuo na noge.

13′ – Brane se naši, Lovren prvo, pa Sosa blokiraju udarce marokanskih igrača. Uf, prošlo je dobro na kraju.

12′ – Kova je izgubio loptu i bilo je opasno. Maroko u tim trenucima postaje konkretan i okomit. E, to je opasnost za naše.

10′ – Prvih 10 minuta je iza nas. Nismo vidjeli nešto previše od igre, rascijepkana je igra.

7′ – Maroko ima napad i kombinira. Naši su se posložili, sad i obranili i polukontra naših. Juranović po desnoj strani juri poput vjetra, prate ga trojica, staje Jura i vraća malo iza prema centru. Gradimo polako napad sad.

5′ – Marokanci su snažni u obrani. Dosad niti jedan duel još nismo dobili. Evo pogreška, Kramarić je u kaznenom prostoru, ima udarac, a ne… Tehnička pogreška, druga već marokanskog veznog reda i korner za naše.

3′ – Juranović je s desne strane ubacio, ali loše.

2′ – Došli smo do lopte, opet imamo napad. Prvi jači start na utakmici, kapetan je za kratko ostao na travnjaku. Marokanci su agresivni u izlascima na naše igrače.

1′ – Lopta je u našim nogama. Idemo polako. Gvardiol, Sosa, Vida kombiniraju za izlazak. Gvardiol igra s maskom, poput Batmana, maskiranog osvetnika.

1′ – Počela je utakmica. Sretno Vatreni, idemo po pobjedu na startu SP-a. Svi smo uz vas! Maroko kreće prvi s centra.