9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Pljušte emotivne reakcije nakon pobjede Italije, Englez im poslao kratku i jasnu poruku

Nogometaši Italije novi su europski prvaci, a do naslova su stigli boljim izvođenjem jedanaesteraca (3:2), nakon što je u osnovnih 90 minuta i produžetku rezultat bio 1:1.

Drugi put u povijesti talijanska nogometna reprezentacija je osvojila europski naslov nakon što je u finalu EP-a na Wembleyju pred 60.000 gledatelja nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedila Englesku sa 3-2. Utakmica je u 90 minuta i produžetku završila 1-1.

Engleska je na Wembleyju povela već nakon jedne minute i 56 sekundi igre, a strijelac je bio lijevi bočni igrač Luke Shaw koji je gol postigao poluvolejem na ubačaj Kierana Trippiera. To je najbrži pogodak u finalima europskih prvenstava i ukupno četvrti najbrži u povijesti EURA.

Težnje Talijana da postignu izjednačujući pogodak materijalizirane su u 67. minuti, kad je Pickford obranio Verrattijev udarac glavom, ali je na odbijenu loptu prvi stigao stoper Leonardo Bonucci i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu.

Kako pogodaka više nije bilo utakmica je otišla u produžetak, a kako su mreže mirovale i u dodatnih 30 minuta po drugi put u povijesti odluka o europskom prvaku pala izvođenjem jedanaesteraca.

Razočaralo je to Engleze koji su poznati po tome da gube na penale, lai prema pokazanom na travnjaku nitko ne može reći da Talijani nisu zasluženo došli do naslova. U međuvremenu, pogledajte kako su reagirale legende i stručnjaci.