20.9 C
Zagreb
Ponedjeljak, 6 svibnja, 2024

Slavni novinar pokopao izbornika u jednoj rečenici: ‘Evo što Dalić radi dok Enrique daje instrukcije’

HRVATSKA reprezentacija u Kopenhagenu je u osmini finala Eura izgubila od Španjolske 5:3 nakon produžetaka.

Španjolci su vodili 3:1 do 85. minute kada je smanjio Mislav Oršić, a u drugoj minuti sudačke nadoknade isti je igrač asistirao Mariju Pašaliću za izjednačenje.

Na poluvremenu susreta osmine finala europskog nogometnog prvenstva Hrvatska – Španjolska u Kopenhagenu rezultat je 1-1. Hrvatska je povela u 20. minuti nakon nevjerojatnog autogola Pedrija, a izjednačio je Sarabija u 38. minuti.

Pedri je gotovo s centra vraćao loptu Simonu, no lopta je španjolskom vrataru prešla preko noge završivši u mreži.

Španjolska je izjednačila u 38. minuti. Livaković je obranio Gayin udarac, no Sarabija je s desetak metara snažnim udarcem pospremio odbijanac za 1-1.

Španjolci su u nastavku zabili dva gola, a onda je uslijedilo ogromno iznenađenje. Hrvatska se vratila u utakmicu i izjednačila, a junaci su bili igrači s klupe. Oršić je zabio u 85. minuti, a u produžetke nas je uveo Mario Pašalić svojim pogotkom u sudačkoj nadoknadi drugog dijela.

U produžecima, u prvih 15 minuta, je ipak Luis Enrique odradio puno bolji posao i njegova je momčad u svega tri minute zabili dva gola. Slavni novinar Dermot Corrigan primijetio je jedan zanimljiv detalj. “Dok Luis Enrique detaljno objašnjava i daje instrukcije svojim igračima u kratkom predahu, Zlatko Dalić se češe po glavi i gleda zbunjeno”, komentirao je Corrigan.