20.5 C
Zagreb
Srijeda, 31 svibnja, 2023

OSTAJE NA SLOBODI? Horvatinčić po četvrti put odgađa zatvor, ide na liječenje u polikliniku u Pulu

Pročitajte još:

Tomislav Horvatinčić, osuđen da je u kolovozu 2011. izazvao pomorsku nesreću u kojoj je poginuo talijanski bračni par, po svemu sudeći ponovno će, četvrti put, odgoditi odlazak u zatvor.

Zatvorska bolnica dostavila je sucu izvršenja koji vodi Horvatinčićev zahtjev mišljenje prema kojemu se Horvatinčićevo “liječenje ne može obaviti unutar zatvorskoga sustava”. Radi se o formulaciji kod koje se snažno preporučuje da se osuđenika ne uputi na izdržavanje kazne i u pravilu je se sud pridržava.

Nedavno je, nakon što je operiran u Austriji zbog maligne bolesti na nozi, preko svoga odvjetnika Velimira Došena zatražio da mu se četvrti put odgodi izvršavanje kazne radi odlaska na rehabilitaciju koja će trajati šest mjeseci.

Uz svoj zahtjev Horvatinčić je priložio dokumentaciju bolnice iz Beča u kojoj je operiran. Priložio je i nalaz hrvatskog ortopeda dr. Borisa Nemeca, te nalaz poliklinike Peharec iz Pule, gdje bi narednih šest mjeseci trebao ići na rehabilitaciju.

Sudac izvršenja Horvatinčićevu je medicinsku dokumentaciju proslijedio u Bolnicu za osobve lišene slobode te zatražio mišljenje o tome može li Horvatinčić liječenje nastaviti u zatvoru. Odgovorili su kako ne može, pa se može očekivati kako će Horvatinčić ponovno dobiti odgodu.

Jutarnji list neslužbeno doznaje kako će sudac izvršenja navodno zatražiti provjeru režima rehabilitacije, odnosno potvrdu da će se Horvatinčić doista liječiti u Puli. Ukoliko dobije informacije da se ne drži protokola liječenja, može opozvati odgodi izvršenja kazne i direktno ga poslati u Remetinec.

Podsjetimo, Horvatinčić je 15. ožujka zatražio sedmomjesečnu odgodu odlaska u zatvor. Premda je u prosincu 2019. pravomoćno osuđen na četiri godine i 10 mjeseci zatvora, već više od godinu dana odgađa odlazak na izdržavanje kazne zbog zdravstvenoga stanja.

- Reklama-

Najnovije vijesti:

Uhićen Austrijanac, snimao golu djecu na plaži u Rovinju

U policiji kažu da su u ponedjeljak oko 15.20 sati gosti jednog naturističkog kampa na području Rovinja primijetili muškarca...

Vrijeme:

Zagreb
vedro
20.4 ° C
21.1 °
18.2 °
68 %
0.5kmh
0 %
Sri
20 °
Čet
25 °
Pet
26 °
Sub
19 °
Ned
23 °

Tečajna lista:

EUR - Zemlje članice euro
USD
0,9156
GBP
1,1464
CHF
1,0255
CNY
0,1318
HUF
0,0027
- Reklama-

Pročitajte još:

Popularno: