13.7 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Monstrum Ronaldo je izjednačio mitski rekord legendarnog Ali Daeija

Cristiano Ronaldo u srijedu je u Budimpešti bio u lovu na još jedan rekord – ukupan broj golova u reprezentativnim nastupima. Na toj je ljestvici Portugalcu za dva pogotka bježao samo Iranac Ali Daei koji je uoči sraza na Puskas Areni imao dva više.

Vodeći pogodak za Portugal na Puškaš Areni u Budimpešti postigao je Cristiano Ronaldo u 31. minuti iz kaznenog udarca koji je skrivio francuski vratar Hugo Lloris nokautiravši Danila pri pokušaju boksanja lopte.

Francuska je izjednačila u drugoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu, također iz jedanaesterca, dosuđenog zbog prekršaja Semeda na Mbappeu, a precizan je bio Karim Benzema.

Isti je igrač postigao pogodak u 48. minuti na asistenciju Paula Pogbe.

Konačnih 2:1 postavio je Cristiano Ronaldo u 60. minuti, ponovo iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog igranja rukom debitanta Koundea. Portugalu je taj pogodak donio treće mjesto i plasman u osminu finala u kojoj će igrati protiv Belgije 27. lipnja u Sevilli.

S pet pogodaka Ronaldo je vodeći strijelac turnira.

No, legendarni Portugalac večeras je dostigao još jedan rekord za koji su mnogi tvrdili da neće nikad biti dostignut.

Naime, Ronaldo je s dva gola Francuskoj došao do 109 golova u dresu Portugala, a isti broj pogodaka u dresu Irana zabio je legendarni Ali Daei.

Bivši napadač Bayerna je u periodu od 1993. do 2006. u 149 nastupa za Iran zabio 109 golova. Do večeras nitko u reprezentativnom nogometu nije zabio toliko.

Povijesna odluka za Dinamo: Zajec je predsjednik Dinama! Skender dopredsjednik, izabran IO

Velimir Zajec novi je predsjednik Dinama! Na Skupštini je prisustvovalo 52. člana, osam iz liste 35 nije se pojavilo. Za...