Vlasti zaprijetile građanima: Tko se ne cijepi, nema mobitela

Pročitajte još:

Sada je vlast otišla korak dalje i zaprijetila da će svima koji se ne cijepe oduzeti mobilne telefone.

Pakistanske vlasti zaprijetile su građanima da će im zabraniti upotrebu mobilnih telefona ako se ne cijepe protiv koronavirusa. Prethodno je u pakistanskoj pokrajini s najviše stanovnika Punjab održan sastanak zdravstvenih vlasti koji je vodio ministar zdravlja Yasmin Rashid a na kojem je zaključeno da se cijepljenje mora ubrzati.

Nakon prvotnog plana da se do kraja godine cijepi većina od 67 milijuna stanovnika Punjaba koji je propao, vlada uspijeva cijepiti samo 52.000 ljudi dnevno. Mnogi vide da je razlog u lošoj  informiranosti Pakistanaca o važnosti cjepiva ili pak zabrinutost zbog mogućih nuspojava, piše RTL.

Sada je vlast otišla korak dalje i zaprijetila da će svima koji se ne cijepe oduzeti mobilne telefone, odnosno da će im isključiti usluge mobilne telefonije.Većina Pakistanaca ima pristup internetu prvenstveno preko mobilnog jer ne posjeduju laptopove ili kompjutere, što znači da će mnogi završiti u svojevrsnoj informacijskoj izolaciji.

- Reklama-

Najnovije vijesti:

Thierry Henry biranim riječima nahvalio Luku Modrića: “Klasa nikada ne stari”

Luka Modrić još je jednom pokazao zašto ga mnogi smatraju jednim od najvećih veznih igrača u povijesti nogometa. Kapetan...

Vrijeme:

Zagreb
vedro
37.2 ° C
37.2 °
37.2 °
33%
2.5m/s
0%
Ned
37 °
Pon
38 °
Uto
38 °
Sri
37 °
Čet
30 °

Tečajna lista:

EUR - Zemlje članice euro
USD
0.8777
GBP
1.1587
CHF
1.0842
CNY
0.1291
HUF
0.0028
- Reklama-

Pročitajte još:

Popularno: