Preminuo muškarac čiji je slučaj šokirao Hrvatsku: Živio je u Zagrebu u jako teškim uvjetima

Pročitajte još:

Muškarac iz Zagreba živio je u nehumanim uvjetima. Majka mu je preminula prije godinu dana, a on je ostao sam. Susjedi su mu nosili hranu, a u kolovozu je i hospitaliziran

Preminuo je muškarac iz Zagreba koji je prije nekoliko mjeseci postao poznat široj javnosti zbog nehumanih uvjeta u kojima je živio, javlja Jutarnji list. On je preminuo 20. listopada u bolnici u blizini Nove Gradiške gdje je prebačen iz KBC-a Rebro.

O muškarcu su se, koliko su mogli, brinuli susjedi.

– Zvali smo sve žive, policiju, Hitnu pomoć, slali dopise Centrima za socijalnu skrb Susedgrad, oni sve prebacuju na Centar za socijalnu skrb Novi Zagreb jer je još uvijek tamo prijavljen. Navodno ima neku skrbnicu, ali mi je ovdje nismo vidjeli već neko vrijeme. Ne znam zašto netko nešto ne poduzme jer doista ne bi trebao tako živjeti – pričao je jedan od susjeda u kolovozu.

Ispričali su i kako je sve krenulo naopako kada mu je u listopadu prošle godine preminula majka. Ona se brinula o njemu dok je bila živa, a on je nakon njezine smrti počeo propadati.

Kasnije su utvrđene i nepravilnosti u dvije podružnice zagrebačkog Centra za socijalnu skrb (CZSS). Iz resornog su ministarstva tada izvijestili da su nadzor pokrenuli nakon što su iz medija saznali za slučaj muškarca te su izvijestili kako je muškarac završio na dugotrajnom liječenju.

- Reklama-

Najnovije vijesti:

Thierry Henry biranim riječima nahvalio Luku Modrića: “Klasa nikada ne stari”

Luka Modrić još je jednom pokazao zašto ga mnogi smatraju jednim od najvećih veznih igrača u povijesti nogometa. Kapetan...

Vrijeme:

Zagreb
vedro
34.9 ° C
34.9 °
34.9 °
42%
2.6m/s
0%
Ned
37 °
Pon
38 °
Uto
38 °
Sri
36 °
Čet
31 °

Tečajna lista:

EUR - Zemlje članice euro
USD
0.8777
GBP
1.1587
CHF
1.0842
CNY
0.1291
HUF
0.0028
- Reklama-

Pročitajte još:

Popularno: